RSS Facebook stranica

Halara Ride

Freeride staza na Haliću (Kneginec gornji), odlična je za treninge vozača spusta jer obiluje raznim elementima koje možemo vidjeti na utrkama spusta (downhill). Staza nije previše strma tako da je lako mogu savladati svi vozači.

Halara Ride 2013
pr_menFreride/downhill trening na koji se prijavilo više od 70 natjecatelja iz Hrvatske, susjedne nam Slovenije i natjecatelj iz Rumunjske pravi je pokazatelj ljubavi prema ovoj specifičnoj disciplini brdskog biciklizma. Rezultati su bili super, a prvo mjesto je zauzeo Jan Cimperman (MTB Trbovlje Specialized) s vremenom 1:43,983, drugo mjesto zauzeo je Aleš Virtič (KD Ride Track) s vremenom 1:44,263 dok je treće mjesto pripalo Jerneju Cokan (MTB Trbovlje Specialized) i njegovo je vrijeme bilo 1:46,207. Nino Dušak (predstavnik domaćina utrke, BBK Ivanščica) s vremenom 1:57,042, zauzeo je 8. mjesto.
Od juniora najbolji je bio Luka Šimunac (BK Macaklin) s vremenom 1:52,390, drugo mjesto zauzeo je Antonio Holjevac (Gof Racing) s vremenom 1:52,561, dok je treće mjesto je zauzeo Leon Šprajc s vremenom 1:53,820. Naš najbolji junior, predstavnik BBK Ivanščica, Hrvoje Harjač, zauzeo je 8. mjesto s vremenom od 2:03,975. Detaljni pregled pozicija i vremena dostupan je na linku: finalni rezultati >>>

Halara Ride 2012
Halara_galleryU nedjeljno maglovito jutro 21.10.2012. na obroncima Halić Brega, nekolicina entuzijasta je, uz pomoć članova BBK Ivanščica, organizirala trening downhill utrku na koju se odazvalao više od 60 vozača.
Najbolji među njima bili su Slovenac Alen Šumandl iz Ganesha Team-a s vremenom 1:53. Drugo najbolje vrijeme postigao je Damjan Radulović iz BK Flowride s vremenom 1:55. i treče mjesto zauzeo je Nino Dušak iz BBK Ivanščica s vremenom 1:57. Pripadnica lijepšeg spola Marija Subotić iz BBK Zlatni Medvjed odvozila je 2:30. te time upečatila 25. mjesto ukupnog poretka. Rezulti i galerija klikom na; rezultati.. galarija..

Halara Ride 2011
Halić_2011Za kraj biciklističke sezone (2011), članovi BBK Ivanščica organizirali su jednodnevnu trening utrku na stazi iznad naselja Halić u općini Gornji Kneginec pored Varaždina. Odazvalo se 20-tak vozača iz šire regije. Pobjednik utrke bio je Marko Puklin, ispred Frane Liovića i Karla Vrbaneca, a najbolji domaći natjecatelj bio je Nino Dušak na 4.mjestu. Zahvaljujući sponzorima, najboljim spustašima podijeljene su praktične nagrade.