RSS Facebook stranica

DH IVA 5 – nakon utrke i glasnih navijača

Nakon jubilarne, 5. downhill utrke u organizaciji BBK Ivanščica sa zadovoljstvom poručujemo svim sudionicima i svima koji su doprinijeli još jednom vrhunskom sportskom događaju, da smo zahvalni i radosni jer smo uspjeli privesti kraju još jednu downhill utrku na Ivanščici.
BBK Ivanščica najljepše zahvaljuje svojim članovima, svim volonterima, predstavnicima službi za spašavanje, medijima, a posebice sponzorima, donatorima i svakako sudionicima utrke.
Premda je ovogodišnja utrka izmamila najviše navijača, velika hvala i njima na glasnoj i moćnoj podršci natjecateljima.
Isto tako, ovim putem još jednom čestitamo svim sudionicima na odličnim rezultatima i nadamo se da će dogodine ponovno iskušati čari downhilla u organizaciji BBK Ivanščica.
Budući da je DH Iva svih ovih godina bilo natjecanje na međunarodnoj razini, vjerujemo kako će podrška našem sportskom događaju s godinama rasti, a svima koji su uz nas svih ovih godina, od vlasnika šuma, prijatelja, obitelji do volontera i sponzora, poručujemo kako ćemo se i dalje truditi biti na vrhu po organizaciji i biti dosljedni promoviranju sportskog duha i pozitivnih vrijednosti.

UKUPNI POREDAK (dhiva5)

Prva tri mjesta ukupnog poretka u muškoj elite kategoriji osvojili su Slovenci. Miha Ivančić (ŠKTD Avče) prvo mjesto s vremenom 3:31,585, drugo mjesto Aleš Virtič (Supertrail79) s vremenom 3:32,299  i Kristijan Vreček (ŠD Supersnurf) treće mjesto s vremenom 3:43,001.
U kategoriji juniora na tronu su bili hrvati i jedan slovenski natjecatelj , prvo mjesto osvojio je Luka Šimunac (BK Stina/AAA concept team) s vremenom  4:04,759, drugo mjesto Ruszkowski Jan (KK Jastrebarsko) s vremonom 4:09,760 i treće mjesto natjecatelj i slovenije Gorič Rok (MTB Trbovlje) 4:15,488.
Master (veterani) kategorija bila je retervirana za natjecatelje iz Mađarske, prvo mjesto Gyulai Csaba (Top Cycles) s vremenom  4:05,337, drugo mjesto Ziskó Balázs (KK Egyesület) s vremenom  4:08,944 i treće mjesto zauzeo je Kalabota Dejan (Energijateam.com) iz Slovenije s vremenom 4:09,729.
Kategoriju rekreativac (hobby) osvojio je  Nino Dušak (BBK Ivanščica) s vremenom 4:01,370,  drugo mjesto Puklin Marko i treće mjesto Grilec Borna.
Svi natjecatelji (domaći dečki) iz kuba BBK Ivanščica nastupili su u hobby kategoriji i napravili dobre rezultate. Matija Cmrečak zauzeo je 5. mjesto, Hrvoje Harijač 7. mjesto, Koranić Mihael 11. mjesto, Miljenko Štorga 12. mjesto, Leo Koranić, 15. mjesto i Josip Težak 16.mjesto. Martin Šoštar i Mislav Kos nisu završili utrku. (DNF)

PRVENSTVO HRVATSKE (poredak)

U borbi za prvaka Hrvatske u muškoj elite kategoriji osvojili su Nikola Klačinski (KK Jastrebarsko) prvo mjesto s vremenom 3:49,489, drugo mjesto Berislav Topol (BBK Šišmiš) s vremenom 3:54,682 i Frano Liović (BK Stina) treće mjesto s vremenom 4:04,951.
Aktualna prvakinja hrvatske Dubravka Družeta (BK TNT) potvrdila je svoje zlato vremenom 5:53,155. Drugo mjesto osvojila je Marija Subotić (KK Jastrebarsko) s vremenom 6:23,371, a treće mjesto pripalo je najmlađoj i veoma hrabroj natjecateljici iz Ivanca. S obzirom na jedan veći pad koji je oštetio dio bicikla (ostala je bez pedale) hrabra Tea Marković (KK Jastrebarsko) stigla je u cilj s vremenom 16:00,199. uz velike ovacije i pljesak publike.
U kategoriji junior najbrži je bio Luka Šimunac (BK Stina/AAA concept team) s vremenom 4:04,759, drugo najbrže vrijeme imao je  Jan Ruszkowski (KK Jasterbarsko) sa samo 5 sekundi zaostatka i vremenom 4:09,760 i treće mjesto osvojio je Floričić Deni (BK TNT) s vremenon 4:15,637.
U  kategoriji veterana imali smo dva Hrvatska natjecatelja, prvo mjesto Lončar Tomislav (KK Jastrebarsko) i drugo mjesto Petrović David (BK Axsa).

Prijavljenih natjecatelja bilo je iz 5 zemalja (Hrvatske, Slovenije, Austrije, Mađarske, te Bosne i Hercegovine). Sa 102 prijavljena natjecatelja i preko 1000 glasnih navijača ova je utrka dosad najbolje posječena sportska manifestacija u organizaciji BBK Ivanščica. Više o utrci i izjave natjecatelja možete pročitati u članku od Biker.hr   Galerije slika nalaze se na fb page DH IVANEC